KURS WATSU ® Basic

www.watsu.org.pl

Watsu® jest to łagodna forma terapii wykonywana przez terapeutę w wodzie o odpowiedniej temperaturze. Łączy w sobie techniki shiatsu, elementy masażu, stretchingu i miękkiej mobilizacji stawów.

Koncepcja ta powstała w 1980 roku w Harbin Hot Springs w Kalifornii (USA). Twórcą Watsu® jest Harold Dull, który połączył pracę w wodzie z masażem Shiatsu, gdzie bardzo ważny jest aspekt kontaktu terapeuty z pacjentem, jego „obecność” podczas sesji.

Harold Dull mając humanistyczne wykształcenie i niezwykle kreatywną osobowość postanowił stworzyć nowy rodzaj niewerbalnej komunikacji pomiędzy dwojgiem ludzi z wykorzystaniem środowiska wodnego i technik wywodzących się z Zen Shiatsu, a nazwę Watsu® utworzył z połączenia słów: water i Shiatsu. Efektem jednoczesnego oddziaływania na ciało właściwości fizycznych wody i masażu, połączonych z odpowiednimi sekwencjami ruchowymi jest osiągnięcie głębokiej relaksacji. Sesję Watsu® przeprowadza się indywidualnie z klientem w ciepłej wodzie, co jest podstawą skuteczności tej metody. Jest to najbardziej rozwinięta forma pracy z ciałem z wykorzystaniem środowiska wodnego.

W Polsce coraz częściej koncepcja ta ma zastosowanie w rehabilitacji, branży SPA, wellness oraz odnowie biologicznej sportowców. To właśnie z Watsu® wywodzą się takie metody jak: Water Dance, Healing Dance, Aquatherics i Jahara Technique.

Watsu® i wymienione metody reprezentowane są Międzynarodowe Stowarzyszenie WABA (Wordwide Aquatic Bodywork Association), które dba o poziom szkoleń oraz prowadzi rejestr studentów i instruktorów na całym świecie. W Polsce, organizacją kursów oraz szkoleniem terapeutów zajmuje się Stowarzyszenie Terapii Wodnych Watsu Polska. Stowarzyszenie Watsu Polska posiada wyłączność na używanie chronionego znaku towarowego Watsu na teranie RP w zakresie m.in. organizacji szkoleń Watsu.

DLA KOGO:

Watsu® może być stosowane przez profesjonalistów, w kursie Basic Watsu mogą zatem uczestniczyć fizjoterapeuci, rehabilitanci, masażyści, specjaliści odnowy biologicznej.

Osoby nie mające medycznego wykształcenia (anatomia, fizjologia) mogą również uczestniczyć w kursach, jednak w przypadku chęci uzyskania uprawnień terapeutycznych muszą uzupełnić to wykształcenie. Przypadki takie rozpatrywane są indywidualnie.

Watsu® może być również stosowane na użytek domowy, dlatego zapraszamy do udziału w kursach inne osoby zainteresowane tą terapią. Nie ma określonych wymagań dotyczących wykształcenia kandydatów, najistotniejsze są cechy osobowości: otwartość, empatia, chęć niesienia pomocy innym.

Przeciwwskazaniem do udziału w kursie jest zły stan zdrowia. Osoby cierpiące na lęk przed wodą powinny zgłosić taką informację wcześniej.

CEL SZKOLENIA

Celem kursu jest zapoznanie się z podstawowymi zasadami i technikami Watsu® Posiadanie wiedzy i praktyki w zakresie bezpiecznego i efektywnego prowadzenia sesji. Skupienie się na jakości relacji z drugą osobą oraz na płynności ruchów podczas wykonywania i łączenia poszczególnych technik. Poznanie podstawowych sekwencji Watsu®

Kurs jest pierwszym modułem profesjonalnego szkolenia Watsu

CZAS TRWANIA KURSU

Watsu® Basic trwa dwa dni. Zajęcia obejmują 16 godzin dydaktycznych (akredytowanych przez WABA).

Prowadzący:

mgr Krzysztof Miłkowski

Instruktor/Terapeuta Watsu (WABA Rec.), Wykładowca Halliwick (IHA Rec. Lecturer), Terapeuta Halliwick, Terapeuta Bad Ragaz Ring Method, Dyplomowany Terapeuta PNF.

PROGRAM KURSU:
2 dni (piątek - sobota)
2 - 3 listopada 2018
1. Teoria
 • Historia Watsu®,
 • Bodźce fizyczne działające podczas sesji Watsu®,
 • Zastosowanie w terapii,
 • Wskazania i przeciwwskazania
 • Proces certyfikacji terapeutów
 • Zasady bezpieczeństwa
 • Etyka pracy
2. Praktyka
 • Właściwości fizyczne środowiska wodnego,
 • Prawidłowy dobór i sposoby zakładania floats’ów
 • Prawidłowe wsparcie ciała unoszącego się na wodzie,
 • Pozycja ciała i praca nóg,
 • Podstawowe sekwencje Watsu®
 • Płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi technikami
 • Pełna sesja Watsu 1
CENA:

800 zł


MIEJSCE:
Poznań - FitSwim, ul. Dolna Wilda 83/5, 61-563 Poznań
www.fitswim.pl

 
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

*pola wymagane

* Zgodnie z art.24 ust.1 lust. o ochronie danych osobowych (dz.U. z 2016 poz. 922) administratorem danych osobowych jest Logafit Centrum Zdrowia i fitnessu z siedzibą w Okonin 63, 86-330 Mełno.
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora – Logafit Centrum Zdrowia i Fitnessu Aleksandra Lorenc-Gawrych z siedzibą Okonin 68, 86-330 Mełno. Niniejsza zgoda obejmuje przetwarzanie moich danych osobowych w celu organizacji i realizacji kursu. Oświadczam jednocześnie, iż swoje dane osobowe przekazuję dobrowolnie i oświadczam ponadto, że są one zgodne z prawdą.